fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

10 cent sa 1.3 milion dollarë!

Një biznesmen pagoi 1.32 milion dollarë për të blerë një monedhë të rrallë në një ankand në Chicago, javën e kaluar.

Monedha e vitit 1894 e Barber Dime, është një ndër 24 monedhat që janë prodhuar në atë vit.

Monedha “10 centësh” ka vlerë vetëm për faktin se vetëm 9 copë të tilla dihet që ekzistojnë në total.

Më 2016 një monedhë e tillë u shit për 2 milionë dollarë.

LEXO EDHE:

Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)

BASHKE TV

Ministri Ademi nënshkroi Marrëveshjen për bashkëpunim ndërkombëtar me Organizatën Evropiane për Hulumtime Bërthamore (CERN)

BASHKE TV

BDI – dega Saraj, Blerim Bexheti zgjidhet kryetar shtabi

BASHKE TV

KU JETON ALI AHMETI

BASHKE TV

Tani më dhe Drejtoria për siguri të informatave të klasifikuara frymon shqip

BASHKE TV

BDI nuk do ta lejon Selën dhe Gashin që t’i detyrojnë shqiptarët t’ju dërgojnë byrek maqedonasve

BASHKE TV
BASHKË.TV