fbpx
Bashke.tv
Aktualitet ARSIMI LAJME

Ademi: Qeveria e RMV-së në seancën e saj të 158-të miratoi Informacionin mbi rritjen e pagave në arsim për 10%

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në seancën e saj të 158-të e miratoi Informacionin mbi rritjen e pagave në arsimin fillor, të mesëm dhe të lartë dhe në shkencë për 10%, duke filluar me pagesën e pagës së muajit prill të vitit 2020.

Kjo përbën rritje historike të pagave në arsim.” – thotë Ademi

Për më shumë ndiq linkun:

Qeveria e Republikës së Maqedonisë së Veriut, në seancën e saj të 158-të e miratoi Informacionin mbi rritjen e pagave në…

Publiée par Arbër Ademi sur Mercredi 9 octobre 2019

LEXO EDHE:

Xhaferi porositë liderët politik: Gjeni konsensus për datën e zgjedhjeve!

BASHKE TV

ASH -AAA nuk i përfillin tetovarët, ndërsa kërkojnë vota në Tetovë

BASHKE TV

Blerim Bexheti: Të bëhen mbi 700 teste në ditë, apelojmë për kujdes nga qytetarët

BASHKE TV

Miratohet Protokolli për regjistrim në shkolla

BASHKE TV

Qytetarët edhe nesër kanë afat të konfirmojnë ose korrigjojnë paraqitjen vjetore të tatimit

BASHKE TV

Selami: Rruga Llojan-Tabanoc po bëhet realitet! Punimet vazhdojnë me dinamikë të duhur

BASHKE TV
BASHKË.TV