fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ali Ahmeti: Blerim Reka ka ardhë shpesh tek unë dhe më ka kërkuar të bëhet Ambasador

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sonte ishte mysafir në emisionin Click Plus të televizionit 21 në Shkup dhe ka folur kryesisht për zgjedhjet presidenciale.

Drejtuesi i emisionit e pyeti Ahmetin për mendimin e tij personal për kandidatin e Aleancës dhe Besës, Blerim Reka, dhe Ahmeti u përgjigj: “Unë nuk e kam njoft personalisht. Atë e kam parë nëpër konferenca të BDI dhe të Sekretariatit për Marrëveshje të Ohrit. E njoha kur erdhi ne zyrën time disa herë për të lërkuar mga unë ta bëj Ambasador në Bruksel pasi që temë të doktoraturës e kishte integrimin europian.” tha Ahmeti, shkruan TetovaSot

Ahmeti ka shtuar që nuk pendohet për shërbimin që BDI i ka bërë Rekës dhe nëse ai do të kishte ardhë të më edhe konsulton për presidencialet, do t’i kisha thënë mos dil sepse ska kush më bind kundër konsensualitetit./TS

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: Prej sot rruga Jadranska Magistralla e njohur edhe si Kaçaniçki Pat, riemërtohet në rruga Hasan Prishtina!

BASHKE TV

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV
BASHKË.TV