fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ali Ahmeti: Unë ofrova kandidat të përbashkët shqiptar, Ziadini dhe Bilalli e refuzuan me përbuzje

Lideri i Bashkimit Demokratik për Integrim Ali Ahmeti sonte gjatë debatit në emisionin Click Plus të televizionit 21 në Shkup dhe ka folur edhe për konsensualitetin ndërkombëtar.

“Unë i ofrova kandidat të përbashkët opozitës shqiptare si vendim i kryesisë së BDI, dy partitë opozitare shqiptare e përbuzën iniciativen time. Unë dola nga mbledhja dhe unë e kumtova vendimin e BDI-së.
Si forcë serioze me kapital kombëtar e ndërkombëtar, BDI ofroi kandidaturë të përbashkët, por ata e refuzuan” tha Ahmeti.

Ahmeti ka shtuar që asnjë matematikë nuk i eshte prishur BDI-së nga hapat e opozitës tha Ahmeti.

“Me këta hapa të guximshemëm askush nuk humb. Duhet të kesh kapital kombëtar dhe nuk mundet shumë njerez ti hynë këtyre proekteve, por BDI ka kapacitet të plotë. Ne nuk bejme politike sot per nesër, sa për sondazhe, ne i bejme çdo ditë.” ka përfunduar Ahmeti.

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: Prej sot rruga Jadranska Magistralla e njohur edhe si Kaçaniçki Pat, riemërtohet në rruga Hasan Prishtina!

BASHKE TV

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV
BASHKË.TV