fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Anulohet kampionati i Francës

Kyreministri francez, Edouard Philippe në konferencë për shtyp ka konfirmuar se kampionati francez do të anulohet, raporton Insporti.com, përcjellë gazeta KOHA.

Kampionati i Ligue 1 në Francë, si dhe ai i Ligue 2, janë anuluar dhe asnjë aktivitet sportive deri në muajin shtator nuk do të zhvillohet.

Bordi i ligës franceze kishte shpresuar që edicioni të rifillojë në qershor, por kryeministri ka konfirmuar që kampionati nuk do të vazhdojë.

Franca është njëra prej vendeve më të prekura nga koronavirusi, derisa 23,293 persona kanë ndërruar jetë.

Franca bëhet vendi i tretë që anulon sezonin pas Belgjikës dhe Holandës. /Insporti.com/

LEXO EDHE:

Bekim Jashari selam opozitës shqiptare: Mos ma keqpërdorni emrin me të pavërteta! (FOTO)

BASHKE TV

Bushati: Shqiptarët gati ti drejtojnë institucionet e Maqedonisë së veriut

BASHKE TV

Ganiu: Krijojmë vende të reja për prakim me kapacitet prej 170 vendeve

BASHKE TV

Ganiu: Asfaltohen 3500m2 rrugë, në lagjen Saat Kullë

BASHKE TV

Shilegov dhe Dushko, nuk rrespektojnë heshtjen zgjedhore dhe bëjnë presion ( Foto)

BASHKE TV

EKSLUZIVE: Naser Ziberi nuk është pozitiv në COVID-19

BASHKE TV
BASHKË.TV