fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Arifi: Punimet për rregullimin e kanalizimit atmosferik, pendës së vogël për grumbullimin e ujërave atmosferik dhe të rrugicës në f. Sllupçan po realizohen me intenzitet të lartë

“Kryetari i Komunës së Likovës z.Erkan Arifi, vizitoj një ndër lagjet që kan pasur probleme të mëdha me ujërat atmosferik gjatë reshjeve të shiut , ku kan qen në rrezik permanent edhe jeta e njerëzve që jetojn dhe gravitojn në këtë rrugë të f.Sllupçan, ku nga sot filluan punimet për vendosjen e gypave atmosferik F 1200 vetëm zbraztirë, të cilët njëherit janë edhe me armaturë adekuate.

Siç ju kemi njoftuar më herët, së bashku me këto punime më ka disa ditë ku po bëhet rregullimi i rrugicës, ndërsa gjithëashtu do të rregullohet edhe penda e vogël për grumbullimin e ujërave.

Se në çfarë rreziku kan qen këto banorë, do mund ta shihni nga videoja e bërë në vend të ngjarjes gjatë reshjeve, të cilën do ta postojm në vazhdim.  Na prift e mbara.” – thotë Arifi

Për më shumë ndiq linkun:

" Punimet për rregullimin e kanalizimit atmosferik, pendës së vogël për grumbullimin e ujërave atmosferik dhe të…

Publiée par Erkan Arifi sur Mercredi 30 octobre 2019

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV