fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Arsyeja pse Microsoft Edge mund të bëhet shfletuesi juaj i preferuar

Sipas një raporti opsioni quhet “Web Capture” dhe është i ndërtuar në shfletues. Siç edhe emri sugjeron, përdoruesit mund të bëjnë screenshot të uebsajteve që po shfletojnë.

Shfletuesit Edge i Microsoft mund të jetë i bazuar në kodin e Chromium, por do të pajiset me shumë veçori të cilat do ta bëjnë më miqësor me përdoruesit se Google Chrome.

Së shpejti Microsoft do të sjellë një tjetër opsion të rëndësishëm i cili do ta bëjë Edge shfletuesin tuaj të preferuar.

Sipas një raporti opsioni quhet “Web Capture” dhe është i ndërtuar në shfletues. Siç edhe emri sugjeron, përdoruesit mund të bëjnë screenshot të uebsajteve që po shfletojnë.

Menjëherë pasi bëjnë screenshot, përdoruesit do të mund ta shohin, ta ruajnë dhe shpërndajnë menjëherë nëse dëshirojnë. Edhe pse Windows ka një mjet të tillë quajtur “snipping tool”, të kesh një opsion aty ku të duhet do ti japë shfletuesit Edge një avantazh të qartë ndaj rivalëve.

LEXO EDHE:

Bekteshi: Me pakon e katërt të masave përmes mbështetjes së drejtpërdrejtë financiare do t’i mbështesim qytetarët dhe sektorët më të prekur

BASHKE TV

Bekteshi: Kompania gjermane ‘Franc Kiel’ do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e ulëseve të trenave në zonën industriale në Tetovë

BASHKE TV

Ahmeti takoi ambasadorin e Kosovës Gjergj Dedaj

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Publikohet marrëveshja politike dhe ekonomike e arritur në Shtëpinë e Bardhë

BASHKE TV
BASHKË.TV