fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

Shkup, 22 dhjetor 2020 – Bashke.tv – Zëvendësministri i Transportit Bekim Rexhepi, njofton se ka përfunduar me sukses eksproproiimi tokave private për ndërtimin e autostradës Shkup-Bllacë.

Ai njoftonë se tani do të rritet dinamika e punimeve, që sa më shpejtë të finalizohet ky projekt kapital për dy vendet Maqedoninë e Veriut dhe Republikën e Kosvës.

Rexhepi, thotë se ky projekt do të ketë impakt në bashkëpunimin ekonomik mes dy vendeve./Bashke.tv

LEXO EDHE:

Fuqishëm nga Kumanova: Vendosim standarde të reja evropiane në politikbërje

BASHKE TV

Analisti Sefer Selimi bën shaka të dyfishtë në llogari të Artan Grubit

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Prej sot rruga Jadranska Magistralla e njohur edhe si Kaçaniçki Pat, riemërtohet në rruga Hasan Prishtina!

BASHKE TV

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV
BASHKË.TV