fbpx
Bashke.tv
Aktualitet EKONOMIA LAJME

Bekteshi: Arrihet marrëveshje me Kosovën!

“Arrihet marrëveshje me Kosovën. Ne jemi të bindur dhe besojmë se Kosova në afat sa më të shkurtër (ashtu siç u dakorduam) deri javën a ardhëshme ti sigurojë kushtet e nevojshme që të mund të kemi import të peshkut dhe vezëve të peshkut në Maqedoninë e Veriut.

Që nesër edhe me shkrim do të njoftojmë se në momentin kur të krijohen kushtet për ne nuk do të jetë kurfarë problemi importimi i peshkut dhe vezëve te tyre me ç’rast presim që më të tërhiqen edhe barrierat për mjaltë dhe patate.” – thotë Bekteshi

Për më shumë ndiq linkun:

Arrihet marrëveshje me Kosovën. Ne jemi të bindur dhe besojmë se Kosova në afat sa më të shkurtër (ashtu siç u…

Publiée par Kreshnik Bekteshi sur Mardi 20 août 2019

Nga konferenca e përbashkët me ministrin e tregtisë së Kosovës për tejkalimin e situatës së fundit rreth importimit të…

Publiée par Kreshnik Bekteshi sur Mardi 20 août 2019

LEXO EDHE:

Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)

BASHKE TV

Ministri Ademi nënshkroi Marrëveshjen për bashkëpunim ndërkombëtar me Organizatën Evropiane për Hulumtime Bërthamore (CERN)

BASHKE TV

BDI – dega Saraj, Blerim Bexheti zgjidhet kryetar shtabi

BASHKE TV

KU JETON ALI AHMETI

BASHKE TV

Tani më dhe Drejtoria për siguri të informatave të klasifikuara frymon shqip

BASHKE TV

BDI nuk do ta lejon Selën dhe Gashin që t’i detyrojnë shqiptarët t’ju dërgojnë byrek maqedonasve

BASHKE TV
BASHKË.TV