fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Bekteshi: Kompania gjermane ‘Franc Kiel’ do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e ulëseve të trenave në zonën industriale në Tetovë

14 shtator 2020 – Bashke.TV – “Kompania gjermane Franc Kiel do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e ulëseve të trenave në zonën industriale në Tetovë.

Në këtë fabrikë do të hapen 300 deri në 500 vende të reja pune në rajonin e Pollogut.

Qeveria gjatë ditës së sotme dha dritë jeshile për nënshkrimin e qirasë afatgjate të tokës ndërtimore me Kiel NMK për një periudhë prej 20 viteve. Urime!” – thotë Bekteshi

Për më shumë ndiq linkun:

Kompania gjermane Franc Kiel do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e ulëseve të trenave në zonën…

Publiée par Kreshnik Bekteshi sur Lundi 14 septembre 2020

Investim i ri në zonën industriale në Tetovë!Fabrikë e re në vlerë 3.5 m Euro për prodhimin e ulëseve për trena, e cila…

Publiée par Kreshnik Bekteshi sur Lundi 14 septembre 2020

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV