fbpx
Bashke.tv
Aktualitet EKONOMIA LAJME

Bekteshi paralajmëron rritje të re të konsiderushme të pagës minimale

“Ministri i ekonomisë Kreshnik Bekteshi paralajmëron rritje të konsiderueshme të pagës minimale si dhe paga më të larta për të gjithë të punësuarit në Republikën e Maqedonisë së Veriut.

Këtë informacion ministri Bekteshi e ka njoftuar nëpërmjet profilit të tij në fejsbuk duke bërë të ditur se gradualisht po realizojnë përcaktimet e tyre programore për standard më të mirë të jetës për të gjithë qytetarët e vendit. Në mbledhjen e fundit të qeverisë u soll vendimi që të ketë rritje të pagave mujore edhe në arsimin fillorë,të mesëm dhe arsimin e lartë për 5%.

Ndërkohë ministri Bekteshi edhe dje ishtë në krye të detyrës duke realizuar takime intenzive me palën kosovare për zgjidhjen e çështjes së barierave për disa produkte të caktuara të cilat pritet deri ne fund të javës që vjen të hiqen plotësisht.”/bashke.tv

LEXO EDHE:

Grubi në SHBA takon Senatorin Ron Johnson nga komisioni për politikë të jashtme në Senatin Amerikan

BASHKE TV

Mbahet Kuvendi zgjedhor i FR-BDI – së dega Haraçinë!

BASHKE TV

Tronditet sërish Tirana, tërmeti i dytë shkund kryeqytetin

BASHKE TV

Filloi aksioni vjeshtor për pastrim të përgjithshëm në Komunat e Shkupit

BASHKE TV

Çfarë duhet të hash pas lënies së duhanit; ushqimet që pastrojnë organizmin

BASHKE TV

Si mund t’jua shpëtojë jetën tifozllëku i sportit

BASHKE TV
BASHKË.TV