fbpx
Bashke.tv
Aktualitet EKONOMIA LAJME

Bekteshi: Vazhdojmë të mbështesim qytetarët për uljen e ndotjes së ajrit

“Deri në fund të ditës së sotme, gjithsej 930 qytetarë tëcilët kanë aplikuar për blerjen e sobave me pelet për amvisëri dhe plotësuan kushtet e përcaktuara, do të kenë subvencionet në faturat e tyre.

Për herë të parë këtë vit, janë subvencionuar 125 familje të rrezikuara sociale.

Për vitin e ardhshëm për këtë masë në buxhetin e Ministrisë së Ekonomisë janë paraparë 30,000,000 denarë. Vazhdojmë të mbështesim qytetarët për uljen e ndotjes së ajrit.” – thotë Bekteshi

Për më shumë ndiq linkun:

Deri në fund të ditës së sotme, gjithsej 930 qytetarë tëcilët kanë aplikuar për blerjen e sobave me pelet për amvisëri…

Publiée par Kreshnik Bekteshi sur Lundi 30 décembre 2019

LEXO EDHE:

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV

ALI AHMETI DEKOROHET DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV
BASHKË.TV