fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Djali i Mulla Jakup Asipit dhuron 29 mijë dollarë për Shqipërinë (VIDEO)

Shaban Asipi, djali i Mulla Jakup Asipit, në emisionin N’Kosovë Show dhuroi 29 mijë euro për shqiptarët e Shqipërisë. Mulla Jakup Asipi ishte Hoxha i cili ndërroi jetë vite me parë një aksident trafiku.

Elvis Naçi falenderoi publikisht familjen Asipi për këtë donacion të madh.Së paku 51 persona kanë vdekur dhe mijëra të tjerë janë plagosur nga tërmetet që goditën Shqipërinë në mëngjesin e 26 nëntorit.Një vajzë 20 vjeçare, e cila kishte mbetur e plagosur, ka ndërruar jetë paraditen e së shtunës në spital, duke e çuar në 51 numrin e viktimave nga tërmeti.Mbi 5 mijë persona kanë mbetur të pastrehë si pasojë e shembjeve, dëmtimeve serioze dhe rrezikshmërisë që paraqesin vendbanimet e tyre.

https://www.facebook.com/ElvisNaci/videos/2219786134992516/

LEXO EDHE:

Elezi: Nga 6-8 dhjetori, panairi “Blej shtëpi, blej banesë “, projekti vazhdon edhe vitin e ardhshëm!

BASHKE TV

Ministri Bekteshi: Politikat ekonomike të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut vazhdojnë të japin rezultate

BASHKE TV

Ministri Ademi pjesëmarrës në Simpoziumin për Drejtorë të Shkollave në Budva

BASHKE TV

Shqipëria merr Presidencën e OSBE-së, Rama: Hap historik

BASHKE TV

Timonie takoi Deharin, diskutohet bashkëpunimi në të ardhmen

BASHKE TV

Ali Ahmeti takon ambasadorin gjerman, Tomas Gerberih: BDI po ripërtërihet

BASHKE TV
BASHKË.TV