fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Dr. Adriana Fishta – Bejko mirëpritet në SH.F. “Ismail Qemali” në Çair

“Në ambientet e shkollës fillore “Ismail Qemali”, veprimtarë të arsimit në komunën e Çairit dhe drejtoresha e shkollës Burbuqe Ymeri mirëpritën për të përfituar nga përvoja 44 vjeçare në fushën e arsimit Dr. Adriana Fishta – Bejkon, anëtare e trungut familjar të Gjergj Fishtës, mësimdhënëse e shkëlqyer, lektore dhe pedagoge në mjaft universitete botërore, si dhe prezantuese në shumë konferenca ndërkombëtare.

Leksionet e trajnimit të sotëm për përshtatjen më të lehtë të trurit me gjuhët e huaja nën udhëheqjen e saj ishin padyshim inovacion për pjesëmarrësit. Gradat më të larta shkencore, Dr. Fishta – Bejko i ka arritur në Kanada ku për kontributin e veçantë ka fituar çmimet “Teacher of the year” në vitin 2016 dhe “Lifetime Achievement në 2018”.” – zyra për informim, Komuna Çair

Për më shumë ndiq linkun:

Dr. Adriana Fishta – Bejko mirëpritet në SH.F. "Ismail Qemali" në ÇairNë ambientet e shkollës fillore "Ismail Qemali",…

Publiée par Komuna Çair-Municipality of Cair-Општина Чаир sur Samedi 28 décembre 2019

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV