fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

E hëna ditë jopune për të gjithë qytetarët e Maqedonisë së Veriut

Ministria e Punës dhe Politikës Sociale njoftoi se 24 maj (e diel) është festë kombëtare e “Shën Kirilit dhe Metodit”, dita e edukatorëve sllavë.

Gjithashtu, 24 maj (e diel) është festë shtetërore për besimtarët e besimit Islam – Fitër Bajrami, dita e parë e Bajramit.

Prandaj, e hëna, 25 maj, do të jetë ditë jopune për të gjithë qytetarët e vendit tonë.

LEXO EDHE:

MMJPH: Të ruajmë biodiversitetin dhe ekosistemet natyrore në mënyrë që ata të na mbrojnë neve

BASHKE TV

Taravari e mbron Mickovskin

BASHKE TV

Maqedonasit lavdërojnë Taravarin pasi i ofendoi shqiptarët: ”Браво Таравари”

BASHKE TV

MBPEU: Bujqëve, të cilëve u është dhënë leje lëvizjeje me vulën “e përhershme” vazhdojnë të vlejnë edhe për këtë fundjavë të vazhduar karantine

BASHKE TV

BDI: Respektoni masat, shëndeti në rend të parë

BASHKE TV

BDI – Gostivar dënon ashpër shpifjet e Taravarit që ua bëri pronarëve të lokaleve dhe qytetarëve shqiptarë

BASHKE TV
BASHKË.TV