fbpx
Bashke.tv
Aktualitet Sport

Është sërish ai, Dembo Darboa (VIDEO)

FC Shkupi me plotë meritë ka mundur Pelisterin në takimin e sotëm të javës së katërt në elitën e futbollit vendor, njofton “infOSport.mk”.

Vetëm një gol i mjaftoi skuadrës nga Çairi, e cila edhe kësaj rradhe iu falë sulmuesit Dembo Darboa. Sulmuesi nga Gambia golin e fitores e realizoi në minutën e 88-të, ndërsa deri në ato momente Pelisteri mjaft mirë e aprovoi lojën e “bunkerit”, me shpresë se me një lojë të tillë do të mund të largohej me pikë nga Çairi.

 

Megjithatë planet e tyre i prishi golashënuesi më i mirë i FC Shkupit, por njëherit edhe kampionatit, Dembo Darboa, i cili dy minuta para fundit të takimit duke shfrytëzuar një harkim në zonën kundërshtare nga rivënia e këndit e ekzekutuar nga Fredi Alvarez, më në fund arriti që të mposht portierin Taleski, që deri në ato momente luante rolin e heroit te skuadra nga Manastiri.

Taleski ishte figura kryesore te skuadra e Pelisterit, sidomos gjatë pjesës së parë, kur ndalonte të gjitha tentativat e futbollistëve vendas.

 

Gjithçka nisi me tentativën e Ilirid Ademit, për të vijuar më pas edhe me Fredi Alvarez, i cili goditi shtyllën.

Shtyllën pak më vonë e goditi edhe Besar Iseni, i cili në minutën e 42-të humbi një penalti, duke goditur traverzën.

Megjithatë kjo nuk ishte e tëra, pasi gjatë pjesës së parë ishin edhe Glishiq dhe Ademi që u kanosën drejt portës mysafire, që në këtë mënyrë pëson disfatën e parë në ësezonin e ri.

Në anën tjetër FC Shkupi në ndeshjen e saj të katërt arriti edhe fitoren e tretë, duke kryesuar renditjen me 10 pikë, 3 më shumë se Sileksi dhe Shkëndija që ndeshjet e tyre do ti zhvillojnë nesër. Shkëndija në Tetovë do të mirëpret Borecin, ndërkohë Sileksi do të jetë nikoqir i Renovës në Kratovë.

LEXO EDHE:

Bekteshi: Transformimi i sektorit të energjisë do të vazhdojë me një ritëm edhe më të fortë

BASHKE TV

Bekteshi: Do të krijojmë vende të reja pune në mënyrë që të ulim papunësinë me tre përqind në vit

BASHKE TV

Bekteshi: Me pakon e katërt të masave përmes mbështetjes së drejtpërdrejtë financiare do t’i mbështesim qytetarët dhe sektorët më të prekur

BASHKE TV

Bekteshi: Kompania gjermane ‘Franc Kiel’ do të investoj 3,5 milion euro në fabrikën e re për prodhimin e ulëseve të trenave në zonën industriale në Tetovë

BASHKE TV

Ahmeti takoi ambasadorin e Kosovës Gjergj Dedaj

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV
BASHKË.TV