fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Facebook lanson një mjet privatësie

Rrjeti social Facebook sot lanson një mjet të premtuar për një kohë të gjatë, i cili lejon përdoruesit të bllokojnë rrjetin shoqëror nga mbledhja e informacionit rreth tyre nga faqet e tjera dhe aplikacionet.

Facebook ka njoftuar se do të shtojë një vend ku përdoruesit mund të shohin aktivitete që ndjek rrjeti social jashtë shërbimit të tyre dhe mund ta fikin nëse dëshirojnë.

Ky mjet sot do të dalë në Korenë e Jugut, Irlandë dhe Spanjë, dhe në vendet e tjera në muajt e ardhshëm.

Facebook përballet me një kontroll të shtuar qeveritar mbi praktikat e tij të privatësisë.

Drejtori i përgjithshëm, Mark Zuckerberg, njoftoi më shumë se një vit më parë se kompania po ndërtonte funksionin.

LEXO EDHE:

Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)

BASHKE TV

Ministri Ademi nënshkroi Marrëveshjen për bashkëpunim ndërkombëtar me Organizatën Evropiane për Hulumtime Bërthamore (CERN)

BASHKE TV

BDI – dega Saraj, Blerim Bexheti zgjidhet kryetar shtabi

BASHKE TV

KU JETON ALI AHMETI

BASHKE TV

Tani më dhe Drejtoria për siguri të informatave të klasifikuara frymon shqip

BASHKE TV

BDI nuk do ta lejon Selën dhe Gashin që t’i detyrojnë shqiptarët t’ju dërgojnë byrek maqedonasve

BASHKE TV
BASHKË.TV