fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

08 tetor 2020 – Bashke.TV – Drejtori i Ndërmarrjes Publike “Hekurudhat e Maqedonisë – Infrastruktura”, Festim Halili njofton se ky institucion ka aplikuar në IPA3 programën evropiane, që të financohet dhe përgaditet studimi gjithëpërfshirës për ndërtimin e linjës hekurudhore nga stacioni Ilinden deri tek Aeroporti i Shkupit me gjatësi 6.5 km.

Do të lehtësohet transferimi i mërgimtarëve dhe udhëtarëve të tjerë, nga aeroporti ose anasjelltas në qytetet gjegjëse ku kemi stacion hekururdhor” – thotë Halili.

🤷Keni menduar ndonjëherë, që nga ✈aeroporti i Shkupit deri në qytetin tuaj të udhëtoni me tren 🚉 ?📌 Aplikuam në IPA3…

Publiée par Festim Halili sur Jeudi 8 octobre 2020

LEXO EDHE:

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV

ALI AHMETI DEKOROHET DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV
BASHKË.TV