fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Fillon eventi special i “Apple” në teatrin “Steve Jobs”

Kompania e paisjeve teknologjike “Apple” ka hapur ngjarjen e shumëpritur, ku do të prezantohen krijimet më të reja nga gjiganti elektronik.

Tim Cook drejtor ekzekutiv i kësaj kompania ka hapur mbrëmjen e sotme në teatrin e “Steve Jobs”, ku theksoi se kjo natë do të ketë “njoftime të mëdha”

“Ne jemi duke japur një mundësi shumë më të mirë për të shijuar lojërat në “Apple store” 100 lojëra të reja për iPhone, iPad dhe Apple TV. Koleksion i ri i lojërave, që çdo person i familjes do mund të i shijoj dhe do të njoftoheni për çdo lojë të re që do të dal”.

“Apple Arcade” quhet ky opsion i ri i cili do të lansohet më 19 shtator me 100 lojëra të ndryshme, kushton vetëm 5 dollarë dhe muaji i parë për të gjithë të anëtarsuarit është falas.

Në këtë moment janë duke u prezantuar disa nga këto lojëra.

LEXO EDHE:

BDI Dega Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

BASHKE TV

Shkup, përfundoi konferenca shkencore për ditën e GJUHËS AMTARE

BASHKE TV

Ish-ushtarët me porosi për Selën: Mos e përmend UÇK-në (FOTO)

BASHKE TV

Ganiu: Gjithmonë në mbështetje të nxënësve dhe studentëve! 

BASHKE TV

Bekteshi: BDI në partneritet vetëm me qytetarët, e pa konkurrencë në spektrin politik shqiptar

BASHKE TV

E PABESUESHME: Në shtëpi ka 1271 telefona të markës “Nokia”, të gjithë funksionojnë (VIDEO)

BASHKE TV
BASHKË.TV