fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ganiu ndan 26 vendime pune për mësimdhënës

Shkup, 14 shkurt 2020 – “Kryetari i Komunës së Çairit, Visar Ganiu sot ka ndarë 26 vendime pune për mësuesit e shkollave fillore që gravitojnë në Komunën e Çairit.

Ndjehem shumë i lumtur dhe njëkohësisht shumë i respektuar, për mundësinë që e kam sot të ndaj vendimet e punësimit. Atyre që i përkulemi tanë jetës, profesionit më të çmuar të njerëzimit, mësuesve tanë.Ndjej poashtu, edhe obligim ndaj fëmijëve, që para tyre të sjell persona të dashur dhe me shumë përkushtim për punën. Sa herë duke u nisur nga motoja “Një mësues i mirë është si një qiri: Ai konsumon veteveten për t’ua ndriçuar rrugën të tjerëve” deklaroi Ganiu

Ai ka uruar të gjithë mësuesit që t’i gëzojnë këto vende pune me plotë shëndet dhe me shumë përkushtim.” – thotë Ganiu

Për më shumë ndiq linkun:

Ndjehem shumë i lumtur dhe njëkohësisht shumë i respektuar, për mundësinë që e kam sot të ndaj vendimet e punësimit….

Publiée par Visar Ganiu – Faqja zyrtare sur Vendredi 14 février 2020

LEXO EDHE:

Hisen Xhemaili: Lëshohet në përdorim teleferiku në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

BDI: Mundësi të barabarta, mbi 40 përqind gra në organet partiake dhe ato përfaqësuese

BASHKE TV

Në Çair po punohet, tribuna e re e stadionit të K.F.” Shkupi” , po merr pamje! 

BASHKE TV

BE diskuton metodologjinë e zgjerimit

BASHKE TV

Bekteshi: Sot lëshuam në përdorim teleferikun me gjashtë ulëse në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

Në Kodrën e Diellit prej sot në përdorim teleferiku i ri me gjashtë ulëse

BASHKE TV
BASHKË.TV