fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ganiu: Nder dhe kënaqësi për Komunën e Çairit të organizojë edicionin e sivjetëm të promovimit të mjeshtërisë artizanale – Bazarin ballkanit

“Nder dhe kënaqësi për Komunën e Çairit të organizojë edicionin e sivjetëm të promovimit të mjeshtërisë artizanale – Bazarin ballkanit të punimeve të dorës dhe zejeve të vjetra, të cilin bashkë me kryetarin e këshillit komunal z. Zahir Bekteshi e shpallëm zyrtarisht të hapur në Sheshin Skenderbeu.

Më gëzon fakti se organizimi i kësaj ngjarjeje kulturore bëri bashkë popujt e Ballkanit në Shkup për të shprehur respektin ndaj traditës si thelb i ekzistencës sonë dhe ndaj punimeve artizanale që janë pasqyra e shpirtit të pastër të një populli. Padyshim se çelësi i përparimit qëndron në bashkëjetesën paqësore përmes ngritjes së vlerave kulturore në piadestalet më të larta të jetës sonë shoqërore.” – shprehet Ganiu

Për më shumë ndiq linkun:

Nder dhe kënaqësi për Komunën e Çairit të organizojë edicionin e sivjetëm të promovimit të mjeshtërisë artizanale -…

Publiée par Visar Ganiu – Faqja zyrtare sur Jeudi 12 septembre 2019

LEXO EDHE:

BDI Dega Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

BASHKE TV

Shkup, përfundoi konferenca shkencore për ditën e GJUHËS AMTARE

BASHKE TV

Ish-ushtarët me porosi për Selën: Mos e përmend UÇK-në (FOTO)

BASHKE TV

Ganiu: Gjithmonë në mbështetje të nxënësve dhe studentëve! 

BASHKE TV

Bekteshi: BDI në partneritet vetëm me qytetarët, e pa konkurrencë në spektrin politik shqiptar

BASHKE TV

E PABESUESHME: Në shtëpi ka 1271 telefona të markës “Nokia”, të gjithë funksionojnë (VIDEO)

BASHKE TV
BASHKË.TV