fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ganiu: Ndihmojmë Shqipërinë për vlerësimin e dëmeve edhe me kuadrin tonë profesional të inxhinerëve dhe arkitektëve

“Ndihmojmë Shqipërinë për vlerësimin e dëmeve edhe me kuadrin tonë profesional të inxhinerëve dhe arkitektëve

Në suaza të procesit të filluar të vlerësimit të dëmeve të infrastrukturës në rajonin e goditur nga tërmeti në Republikën e Shqipërisë, Komuna e Çairit për të asistuar këtë proces ka dërguar ekipin e saj të arkitektëve dhe inxhinierëve: Arben Reçica, Amir Ahmeti dhe Xhavit Gashi.

Ata do të qëndrojnë atje për 5 ditë dhe bashkë me ekipet operative të shteteve tjera do të përkujdesen për analizë objektive të gjendjes aktuale dhe me këtë mbrojtjen e qytetarëve të kësaj zone.” – thotë Ganiu

Për më shumë ndiq linkun:

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=2387816241547030&id=1849034522091874

LEXO EDHE:

Elezi: Nga 6-8 dhjetori, panairi “Blej shtëpi, blej banesë “, projekti vazhdon edhe vitin e ardhshëm!

BASHKE TV

Ministri Bekteshi: Politikat ekonomike të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut vazhdojnë të japin rezultate

BASHKE TV

Ministri Ademi pjesëmarrës në Simpoziumin për Drejtorë të Shkollave në Budva

BASHKE TV

Shqipëria merr Presidencën e OSBE-së, Rama: Hap historik

BASHKE TV

Timonie takoi Deharin, diskutohet bashkëpunimi në të ardhmen

BASHKE TV

Ali Ahmeti takon ambasadorin gjerman, Tomas Gerberih: BDI po ripërtërihet

BASHKE TV
BASHKË.TV