fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Gazetari Emini: Nuk është e drejtë të ofendosh me shumë se 10 gjenerata gazetarësh

Gazetari nga Qendra për Informim në Universitetin e Tetovës, Miftar Eminu ka dënuar ashpër sulmin e sekretarit gjeneral të ASH, Arben Taravari ndaj gazetarëve shqiptarë të Maqedonisë së Veriut.

“Nuk jam më i miri, por ky njeri më ka mësuar t’i vlerësoj e ti dalloj më të mirët. Se sa ne jete duhet te jesh modest, ska nevoj te lexosh, mjafton vetem te ndjekesh profesorin e nderuar. Nje prind i perkushtuar, nje familjar i perkryer, nje profesor i nderuar dhe me pas nje keshilltar dhe mik me shume vlere. Te ofendosh me shume se 10 gjenerata gazetaresh mendoj se nuk eshte e drejte. Nese jo per mua, eshte mire nje kerkim faljeje te pakten per ato gazetar te rinj te cilet sot i ke me te miret ne mediat ku ato veprojne. Te thuash ska gazetar ku mbet Agron Vrangalla, Lumee Dervishi, Liridona Vejseli Teuta Zekiri Furkan Saliu, Adrian Kerimi, Senat Zylbehari Vjollca Aliti, Blerona Jakupi Zylbehari Linda Plloshtani Abedin Bilalli e shume te tjere. A nuk jane keto emra te cilet kane sjell nje frym te re ne skenen mediatike ne vend. Nejse sidoqofte te dashur koleg, se a ka gazetar te mire ne Maqedoni te gjithe e dijne, por se politikanet i kemi te paformuar kete akoma opinioni se ka kuptuar” shkruan gazetari Emini.

LEXO EDHE:

MMJPH: Të ruajmë biodiversitetin dhe ekosistemet natyrore në mënyrë që ata të na mbrojnë neve

BASHKE TV

Taravari e mbron Mickovskin

BASHKE TV

Maqedonasit lavdërojnë Taravarin pasi i ofendoi shqiptarët: ”Браво Таравари”

BASHKE TV

MBPEU: Bujqëve, të cilëve u është dhënë leje lëvizjeje me vulën “e përhershme” vazhdojnë të vlejnë edhe për këtë fundjavë të vazhduar karantine

BASHKE TV

BDI: Respektoni masat, shëndeti në rend të parë

BASHKE TV

BDI – Gostivar dënon ashpër shpifjet e Taravarit që ua bëri pronarëve të lokaleve dhe qytetarëve shqiptarë

BASHKE TV
BASHKË.TV