fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Izet Mexhiti: Ndryshimi radikal për shqiptarët ndodhi në 2001-shin përmes UÇK-së

Përfaqësuesi i lartë i BDI së dhe kryetar i Degës së kësaj partie në Çair Izet Mexhiti në emisionin Rruga drejt në Alsat ka thënë se kanë ndodhur ndryshime të njëpasnjëshme në vazhdimësi por ndryshimi radikal për shqiptarët ndodhi ai në 2001- shin përmes UÇK-së.

Opozita sipas tij është e dezorientuar. Duke folur për koalicionin mes ASH dhe Alternativës Mexhiti tha se ka ndodhur një mish- mash sepse ju nuk mund të thirreni as pozitë dhe as opozitë.Njëra ka qenë një pjesë e kohës pjesë e kësaj qeverie mandej ka kaluar në opozitë ndërsa Alternativa është pjesë e qeverisë u shpreh Mexhiti.

LEXO EDHE:

Hisen Xhemaili: Lëshohet në përdorim teleferiku në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

BDI: Mundësi të barabarta, mbi 40 përqind gra në organet partiake dhe ato përfaqësuese

BASHKE TV

Në Çair po punohet, tribuna e re e stadionit të K.F.” Shkupi” , po merr pamje! 

BASHKE TV

BE diskuton metodologjinë e zgjerimit

BASHKE TV

Bekteshi: Sot lëshuam në përdorim teleferikun me gjashtë ulëse në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

Në Kodrën e Diellit prej sot në përdorim teleferiku i ri me gjashtë ulëse

BASHKE TV
BASHKË.TV