fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Khedira: Ronaldo është shembull për krejt sportistët

Sami Khedira e ka lavdëruar bashkëlojtarin e tij tek Juventusi, Cristiano Ronaldo, për të cilin thotë se është sportist shembull për t’u ndjekur, njëjtë si LeBron James, Rom Brady apo edhe Gianluigi Buffon

Sami Khedira, bashkëlojtar i Cristiano Ronaldos, e ka lavdëruar yllin e Juventusit, për të cilin ka thënë se është një sportist shembull për t’u ndjekur. Mesfushori gjerman e ka krahasuar ish-futbollistin e Manchester Unitedit dhe Real Madridit me yjet e sporteve tjera, që po ashtu janë për t’u marrë shembull.

“Ronaldo është një shembull për krejt sportistët, njëjtë si LeBron James në basketboll apo Tom Brady në futbollin amerikan”, ka thënë Khedira për “Kicker”.

“Apo sikur Gianluigi Buffon. Kur djelmoshat e shohin Gigin për ato që i bën në moshën 41 vjeçare, ata e kuptojnë dashurinë për këtë sport dhe mund të mendojnë: ‘Unë mund ta bëj këtë po ashtu’. Lojtarët e vjetër janë motivues të mëdhenj për sportistët e rinj”, ka përfunduar Khedira, ish-futbollisti i Real Madridit, ku kishte luajtur po ashtu përkrah “CR7”.

LEXO EDHE:

Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)

BASHKE TV

Ministri Ademi nënshkroi Marrëveshjen për bashkëpunim ndërkombëtar me Organizatën Evropiane për Hulumtime Bërthamore (CERN)

BASHKE TV

BDI – dega Saraj, Blerim Bexheti zgjidhet kryetar shtabi

BASHKE TV

KU JETON ALI AHMETI

BASHKE TV

Tani më dhe Drejtoria për siguri të informatave të klasifikuara frymon shqip

BASHKE TV

BDI nuk do ta lejon Selën dhe Gashin që t’i detyrojnë shqiptarët t’ju dërgojnë byrek maqedonasve

BASHKE TV
BASHKË.TV