fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Komuna e Strugës në bashkëpunim me UNDP dhe Agjencionin Zvicerian ndërtoi kënd lojrash për fëmijë tek oborri i SHFK “ Vëllezërit Milladinov”

Strugë, 28 korrik 2020 – Bashke.TV –Komuna e Strugës në bashkëpunim me UNDP dhe Agjencionin Zvicerian ndërtoi kënd lojrash për fëmijë tek oborri i SHFK “ Vëllezërit Milladinov”

Projekti i rradhës i Komunës së Strugës dhe kryetarit Merko është ndërtimi i parkut për lojëra për fëmijë i përshtatshëm për gjithë grupmoshat e fëmijëve. Projekti është i finansuar nga Agjensioni zviceran për zhvillim dhe bashkëpunim (SDC) dhe realizohet nga ana e Programit për zhvillim të Kombeve të bashkuara (UNDP).

Projekti vjen pas forumeve të mbajtura gjatë vitit të kaluar ku morrën pjesë qytetarë nga të gjithë vendbanimet e Komunës së Strugës dhe ku u propozuan një sërë projektesh dhe aktivitetesh nga të cilat projekti për kënd lojrash për fëmijë u përzgjodh në bazë të votave të pjesëmarrësve dhe për të cilin u ndanë 50 mijë franga zviceriane.” – zyra për marrëdhënie me publikun, Komuna e Strugës

Komuna e Strugës në bashkëpunim me UNDP dhe Agjencionin Zvicerian ndërtoi kënd lojrash për fëmijë tek oborri i SHFK “…

Publiée par Komuna e Strugës / Општина Струга / Municipality of Struga sur Mardi 28 juillet 2020

LEXO EDHE:

Demokratizimi VS Nacionalizmi: Çfarë humb dhe çfarë fiton Shkupi nga një “Kryeministër shqiptar”

BASHKE TV

Champions dhe Europa League “flasin shqip”, Drita e Xhaka në fush

BASHKE TV

BE-ja miratoi Memorandumin për Mirëkuptim, 160 milion euro për Maqedoninë e Veriut

BASHKE TV

Apple i kërkon aplikacionit me receta gatimi të heqë dardhën nga logoja

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Takohet sërish Ahmeti dhe Zaev, Ahmeti: Do të krijohet shumica (VIDEO)

BASHKE TV
BASHKË.TV