fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Kosova dhe Shqipëria, si edhe Turqia dhe bota islame futen në karantin gjatë Bajramit

Në ndërkohë që në Maqedoninë e Veriut vazhdojnë reagimet e shumta rreth karantinimit dhe orës policore për 58 orë mes shumë debatesh të shumta për Festën e Bajramit në momentin kur BFI kërkon që të bëhet falja e namazit të Bajramit, vende të tjera me shumicë myslimane do të futen në izolim total informon TetovaSot .

Në vijë të kësaj në Turqi për festë do ketë katër ditë izolim ndërsa edhe në Shqipëri dhe Kosovë do të vlejë e njëjta gjë.

Në Kosovë poashtu xhamitë vazhdojnë të jenë të mbyllura./ts

LEXO EDHE:

MMJPH: Të ruajmë biodiversitetin dhe ekosistemet natyrore në mënyrë që ata të na mbrojnë neve

BASHKE TV

Taravari e mbron Mickovskin

BASHKE TV

Maqedonasit lavdërojnë Taravarin pasi i ofendoi shqiptarët: ”Браво Таравари”

BASHKE TV

MBPEU: Bujqëve, të cilëve u është dhënë leje lëvizjeje me vulën “e përhershme” vazhdojnë të vlejnë edhe për këtë fundjavë të vazhduar karantine

BASHKE TV

BDI: Respektoni masat, shëndeti në rend të parë

BASHKE TV

BDI – Gostivar dënon ashpër shpifjet e Taravarit që ua bëri pronarëve të lokaleve dhe qytetarëve shqiptarë

BASHKE TV
BASHKË.TV