fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Kryeparlamentari Xhaferi realizon takim me ambasadoren e SHBA-së, Kejt Meri Bërns

Shkup, 02 shtator 2020 – Bashke.TV – “Sot pata takim protokollar me ambasadoren e SHBA-së, SH.S. Kejt Meri Bërnz, e cila shprehu mbështetje për realizimin e qëllimeve strategjike, sidomos nga aspekti i NATO-s dhe anëtarësimit në Bashkimin Europian.

Në takim u dakorduam se njëjtë të rëndësishme për përparimin e shtetit janë edhe siguria ekonomike; siguria nga kirimi kibernetik, prejardhja e investimeve, si edhe miratimi i Ligjit Kundër Diskriminimit, Strategjisë së Mbrojtjes nga Korrupsioni, Marrëveshjet lidhur me NATO-n, Ligji i Armëve dhe Pajisjeve Ushtarake.” – thotë Xhaferi

Sot pata takim protokollar me ambasadoren e SHBA-së, SH.S. Kejt Meri Bërnz, e cila shprehu mbështetje për realizimin e…

Publiée par Talat Xhaferi sur Mercredi 2 septembre 2020

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV