fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti sot priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka

Shkup, 12 shkurt 2020 – “Kryetari Bexheti në fillim të takimit e njoftoi ambasadorin Reka për të gjitha projektet e realizuara deri më tani në komunën e Sarajit, dhe rreth situatës aktuale të pushtetit lokal dhe sfidat me të cilat ballafaqohet komuna jonë.
Theksi gjatë takimit është vënë në ngjarjen e fundit nënshkrimi i protokollit për antarsim në NATO, përkrahjen e Shqipris në këtë proces shum të rëndësishem për të gjith qyetatarët në Republikën e Maqedonis së Veriut gjithashtu u bisedua për bashkëpunimin në fushën e vetëqeverisjes lokale dhe për zhvillim ekonomik lokal.

Ambasadori Reka shprehu gatishmërinë e plotë të bashkëpunimit me qëllim realizimin e shum projekteve nê të mirë të qytetetarve të Komunês së Sarajit dhe falemenderoi Kryetarin Bexheti për mikpritjen”. – zyra për informim, Komuna Saraj

Për më shumë ndiq linkun:

Kryetari i komunës së Sarajit Blerim Bexheti sot priti në takim ambasadorin e Shqipërisë në Shkup, Fatos Reka.Kryetari…

Publiée par Komuna Saraj-Municipality of Saraj-Општина Сарај sur Mercredi 12 février 2020

LEXO EDHE:

Hisen Xhemaili: Lëshohet në përdorim teleferiku në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

BDI: Mundësi të barabarta, mbi 40 përqind gra në organet partiake dhe ato përfaqësuese

BASHKE TV

Në Çair po punohet, tribuna e re e stadionit të K.F.” Shkupi” , po merr pamje! 

BASHKE TV

BE diskuton metodologjinë e zgjerimit

BASHKE TV

Bekteshi: Sot lëshuam në përdorim teleferikun me gjashtë ulëse në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

Në Kodrën e Diellit prej sot në përdorim teleferiku i ri me gjashtë ulëse

BASHKE TV
BASHKË.TV