fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Kryetari Merko i ftuar në Konferencën mbi Politikën e SHBA-së në Ballkanin Perëndimor

“Gjatë ditës së djeshme, në Tiranë u mbajt konferenca mbi Politikën e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Ballkanin Perëndimor ku të ftuar ishin figurat më të shquarа politike, eskpertë dhe analistë nga mbarë Ballkani dhe më gjerë, ndër to i ftuar edhe Kryetari i Komunës së Strugës, z.Ramis Merko.

Temat kyçe të diskutimit ishin Politikat e SHBA-së në një sistem dinamik internacional dhe kontrubiti i tyre në sigurinë dhe stabilitetin e Ballkanin Perëndimor si dhe bashkëpunimi midis SHBA-së dhe BE-së për procesine integrimit të Ballkanit Perëndimor drejt BE-së.

Kryetari Merko pas konferencës zhvilloi takim edhe me ekspertin amerikan Daniel Serwer, Drejtor Akademik për Menaxhimin e Konfliktit në Universitetin “Johns Hopkins” të cilin edhe e ftoi të vizitonte Komunën e Strugës.” – zyra për marrëdhënie me publikun, Komuna e Strugës

Për më shumë ndiq linkun:

Kryetari Merko i ftuar në Konferencën mbi Politikën e SHBA-së në Ballkanin Perëndimor Gjatë ditës së djeshme, në…

Publiée par Komuna e Strugës / Општина Струга / Municipality of Struga sur Mardi 29 octobre 2019

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV