fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Kryetari Merko në takim (online) me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, E.S Kejt Meri Bërns

19 maj 2020 – “Kryetari i Komunës së Strugës z. Ramis Merko sot ishe i ftuar në takim online me ambasadoren Bërns dhe kryetarët e komunave të tjera të RMV-së. Takimi ishte me karakter informativ ku u shkëmbyen mendime dhe eksperienca pune mbi situatën e krijuar nga COVID 19.

Përpos masave e ndërmarra u diskutua edhe mbi mundësitë për menaxhimin e situatës pas përfundimit të betejës me COVID 19, rreth lehtësimeve të masave, përballimin e pasojave ekonomike dhe çështjet të tjera që ta tangojnë qytetarët dhe Komunat si institucione të qeverisjes lokale.” – zyra për marrëdhënie me publikun, Komuna e Strugës

Kryetari Merko në takim (online) me ambasadoren e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, E.S Kejt Meri BërnsKryetari i…

Publiée par Komuna e Strugës / Општина Струга / Municipality of Struga sur Mardi 19 mai 2020

LEXO EDHE:

MMJPH: Të ruajmë biodiversitetin dhe ekosistemet natyrore në mënyrë që ata të na mbrojnë neve

BASHKE TV

Taravari e mbron Mickovskin

BASHKE TV

Maqedonasit lavdërojnë Taravarin pasi i ofendoi shqiptarët: ”Браво Таравари”

BASHKE TV

MBPEU: Bujqëve, të cilëve u është dhënë leje lëvizjeje me vulën “e përhershme” vazhdojnë të vlejnë edhe për këtë fundjavë të vazhduar karantine

BASHKE TV

BDI: Respektoni masat, shëndeti në rend të parë

BASHKE TV

BDI – Gostivar dënon ashpër shpifjet e Taravarit që ua bëri pronarëve të lokaleve dhe qytetarëve shqiptarë

BASHKE TV
BASHKË.TV