fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Kryetari Merko zhvendos administratën e Komunës së Strugës në lokacion të ri

Strugë, 22 maj 2020 – “Sot filluan punimet për rekonstruimin e godinës së vjetër të shkollës fillore “Vëllezërit Milladinov” e cila së shpejti do të shfrytëzohet si objekt i ri i Komunës së Strugës. Pas kalimit të nxënësve në objektin e ri të SHMK “Vëllezërit Milladinov”, kjo godinë është dëmtuar dukshëm nga qytetarë të papërgjegjshëm të cilët kanë thyer dritaret, dyert dhe kanë shkaktuar dëme të tjera.

Kryetari i Komunës së Strugës, z. Ramis Merko u shpreh se punimet kanë filluar, dëmet do të riparohen dhe së shpejti Komuna e Strugës do të gjendet në lokacion të ri.” – zyra për marrëdhënie me publikun, Komuna e Strugës

Për më shumë ndiq linkun:

Kryetari Merko zhvendos administratën e Komunës së Strugës në lokacion të riSot filluan punimet për rekonstruimin e…

Publiée par Komuna e Strugës / Општина Струга / Municipality of Struga sur Vendredi 22 mai 2020

LEXO EDHE:

MMJPH: Të ruajmë biodiversitetin dhe ekosistemet natyrore në mënyrë që ata të na mbrojnë neve

BASHKE TV

Taravari e mbron Mickovskin

BASHKE TV

Maqedonasit lavdërojnë Taravarin pasi i ofendoi shqiptarët: ”Браво Таравари”

BASHKE TV

MBPEU: Bujqëve, të cilëve u është dhënë leje lëvizjeje me vulën “e përhershme” vazhdojnë të vlejnë edhe për këtë fundjavë të vazhduar karantine

BASHKE TV

BDI: Respektoni masat, shëndeti në rend të parë

BASHKE TV

BDI – Gostivar dënon ashpër shpifjet e Taravarit që ua bëri pronarëve të lokaleve dhe qytetarëve shqiptarë

BASHKE TV
BASHKË.TV