fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Kuvend, caktohet seanca plenare për ligjin e PP-së

Kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, ka caktuar për në orën 21:00 seancën plenare për ligjin e Prokurorisë Publike dhe ligjin për Këshillin e Prokurorëve.

Ndërsa nuk dihet ende nëse në rend dite, përveç këtyre dy projektligjeve, do të ketë edhe diskutime të tjera siç është shkarkimi i ministres Mizrahi, i kërkuar nga kryeministri Spasovski, dhe ai i Kodit Zgjedhor.

LEXO EDHE:

Hisen Xhemaili: Lëshohet në përdorim teleferiku në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

BDI: Mundësi të barabarta, mbi 40 përqind gra në organet partiake dhe ato përfaqësuese

BASHKE TV

Në Çair po punohet, tribuna e re e stadionit të K.F.” Shkupi” , po merr pamje! 

BASHKE TV

BE diskuton metodologjinë e zgjerimit

BASHKE TV

Bekteshi: Sot lëshuam në përdorim teleferikun me gjashtë ulëse në Kodrën e Diellit

BASHKE TV

Në Kodrën e Diellit prej sot në përdorim teleferiku i ri me gjashtë ulëse

BASHKE TV
BASHKË.TV