fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Masakër në Turqi/ Shpërthen eksplozivi, vdesin 4 civilë dhe 13 janë plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është regjistruar ditën e sotme në Turqi, në zonën Kulp të Dijarbakirit. Sipas raportimeve të mediave turke, mësohet se një eksploziv i punuar me dorë, vendosur nga anëtarët e organizatës terroriste PKK, shpërtheu gjatë kalimit të një automjeti civil që transportonte punëtorët e pyjeve. Ndërkaq, po në të njëjta raportime thuhet se në vendin e ngjarjes kanë mbërritur një numër i madh i ambulancave.

Gjithashtu në bazë të informacionit paraprak të policisë, si pasojë e shpërthimit kanë humbur jetën 4 civilë dhe 13 kanë mbetur të plagosur.

LEXO EDHE:

BDI Dega Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

BASHKE TV

Shkup, përfundoi konferenca shkencore për ditën e GJUHËS AMTARE

BASHKE TV

Ish-ushtarët me porosi për Selën: Mos e përmend UÇK-në (FOTO)

BASHKE TV

Ganiu: Gjithmonë në mbështetje të nxënësve dhe studentëve! 

BASHKE TV

Bekteshi: BDI në partneritet vetëm me qytetarët, e pa konkurrencë në spektrin politik shqiptar

BASHKE TV

E PABESUESHME: Në shtëpi ka 1271 telefona të markës “Nokia”, të gjithë funksionojnë (VIDEO)

BASHKE TV
BASHKË.TV