fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Me Kuvendin Zgjedhor të KV Dizhoni 1 përfunduan 12 Kuvendet Zgjedhore të Degës së Çairit

Edhe këshilli vendor Dizhoni 1 i Degës së Çairit mbajti sonte Kuvendin Zgjedhor në prag të Kuvendit Zgjedhor të Degës i cili është caktuar më 15 shtator të këtij viti.

Kuvendarët zgjodhën Fatmir Sopën për Kryetar të Këshillit Vendor ndërsa Ardijan Muçën për anëtar të kryesisë së degës Çair.

Gjithashtu, kuvendarët njëzëri propozuan Izet Mexhitin për Kryetar të Degës Çair.

LEXO EDHE:

BDI Dega Çair unanimisht propozon Izet Mexhitin për bartës liste në zonën 1

BASHKE TV

Shkup, përfundoi konferenca shkencore për ditën e GJUHËS AMTARE

BASHKE TV

Ish-ushtarët me porosi për Selën: Mos e përmend UÇK-në (FOTO)

BASHKE TV

Ganiu: Gjithmonë në mbështetje të nxënësve dhe studentëve! 

BASHKE TV

Bekteshi: BDI në partneritet vetëm me qytetarët, e pa konkurrencë në spektrin politik shqiptar

BASHKE TV

E PABESUESHME: Në shtëpi ka 1271 telefona të markës “Nokia”, të gjithë funksionojnë (VIDEO)

BASHKE TV
BASHKË.TV