fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Merkel: Fondi i rimëkëmbjes, ndihmë për vendet më të prekura nga kriza

Është e qartë se do të ketë ndryshime në negociata, por e rëndësishme është që fondi i rimëkëmbjes mbetet një fond që ndihmon, deklaroi kancelarja gjermane Angela Merkel.

“Ky fond ndihmon në mënyrë të veçantë vendet më të prekura nga kriza”, shtoi ajo.

“Nuk ka asnjë propozim të ri dhe nuk do të dështojë për shkakun tonë”, theksoi Merkel duke shtuar se nuk kishte nevojë për një propozim të ri.

Kancelarja gjermane, Angela Merkel e vuri theksin tek rëndësia e unitetit gjermano-francez në rimëkëmbjen e ekonomisë së BE-së, pas një takimi me presidentin francez, Emmanuel Macron.

“Kur Gjermania dhe Franca janë të bashkuara, kjo nuk do të thotë se Europa është e bashkuar, por kur Gjermania dhe Franca nuk janë të bashkuara, atëherë uniteti i Europës nuk është në gjendje shumë të mirë”, deklaroi Merkel.

LEXO EDHE:

Tre hapa që duhet t’i ndiqni në vendvotim që mos rrezikoheni nga COVID-19 gjatë ditës së zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Këto gjëra nuk duhet t’i bëni në vendvotim gjatë ditës së zgjedhjeve në Maqedoninë e Veriut

BASHKE TV

Bekim Jashari selam opozitës shqiptare: Mos ma keqpërdorni emrin me të pavërteta! (FOTO)

BASHKE TV

Bushati: Shqiptarët gati ti drejtojnë institucionet e Maqedonisë së veriut

BASHKE TV

Ganiu: Krijojmë vende të reja për prakim me kapacitet prej 170 vendeve

BASHKE TV
BASHKË.TV