fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Merkel: Një marrëveshje mbi Brexit është e mundur deri më 31 tetor

Kancelarja gjermane, Angela Merkel theksoi sot se një marrëveshje mbi Brexit me Britaninë e Madhe është e mundur deri më 31 tetor.

“I thashë (Boris Johnson, kryeministri britanik) se atë që doni ta bëni në dy ose tre vite, mund ta bëni në 30 ditë, ose edhe deri më 31 tetor”, deklaroi Merkel gjatë një vizite në Hagë.

Pasi kishte pritur të mërkurën në Berlin, Boris Johnson-in, kancelarja gjermane kishte theksuar se “ishte e mundur që të arrihej brenda 30 ditëve një marrëveshje e negociuar për një dalje të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian”.

LEXO EDHE:

Lëvizja BESA në 2018: Asnjëherë koalicion me LSDM (Video)

BASHKE TV

Ministri Ademi nënshkroi Marrëveshjen për bashkëpunim ndërkombëtar me Organizatën Evropiane për Hulumtime Bërthamore (CERN)

BASHKE TV

BDI – dega Saraj, Blerim Bexheti zgjidhet kryetar shtabi

BASHKE TV

KU JETON ALI AHMETI

BASHKE TV

Tani më dhe Drejtoria për siguri të informatave të klasifikuara frymon shqip

BASHKE TV

BDI nuk do ta lejon Selën dhe Gashin që t’i detyrojnë shqiptarët t’ju dërgojnë byrek maqedonasve

BASHKE TV
BASHKË.TV