fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Mexhiti: Aleanca dhe Alternativa janë parti regjionale

Shkup, 13 shkurt 2020 – “Gjithë marrëveshja mes dy partive është bazuar në numra, duke pasur parasysh që Aleanca nuk ka shtrirje në zonën 1 dhe 2, ndërsa Alternativa nuk ka shtrirje në zonën 5 dhe 6, kanë bërë një marrëveshje 50-50, ndërsa vetëm BDI ka shtrirje në nivel kombëtar që nga Qafa e thanës e deri ne Krushevë.” – thotë Mexhiti në emisionin debativ, Rruga e drejtë, alsat-m.

LEXO EDHE:

BDI: Opozita braktisi bashkimin dhe ndarjen e përgjegjësive dhe po rrënon pozitat negociuese

BASHKE TV

Nuk do mund të mbuloni gjurmët e dështimeve tuaja

BASHKE TV

BDI – LSDM: Konfirmuam parimet e koalicionit qeverisës

BASHKE TV

Moti sot në vendin tonë

BASHKE TV

Agjencia për Zbatimin e Gjuhës, Sela: Po u dalim në ndihmë të institucioneve

BASHKE TV

Komunikatë e përbashkët nga takimi Ahmeti – Zaevin

BASHKE TV
BASHKË.TV