fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Mexhiti: Kur Ali Ahmeti luftonte, Blerim Reka dëgjonte ‘Bjello Dugmen’ (Video)

Shefi i Shtabit Zgjedhor i BDi-së, Izt Mexhiti, para mbështetësve të BDI-së në Saraj, tha se opozita shqiptare nuk ka koncept, madje edhe ata e dinë që nuk fitonë Blerim Reka, por e kanë mbështetur për të mbijetuar politikisht. Mexhiti, shtoi se kur dikush ka vrapuar për Republikën e Kosvës si student Blerim Reka, ka dëgjuar muzikë sërbe, atë të ‘bjello dugmes’.

“Kandidimi i Blerim Rekës është për me i mbajtë gjallë partitë e tyre, pasi që edhe ata e dinë se nuk fiton, por mos të ishte kandidimi ata do të ishin të humbur në skenën politike. Përsëri ne dalim me koncept, dhe nuk duam që të dalim me nje koncept të dështuar. Ne nuk duam të provojmë diçka që ka qenë dështim në të kaluarën . Ne nuk jemi nga ata që duam ta përjetojm ndjenjën e humbjes, as ma pakë zoti Sela shqiptarët dhe arnautët , nuk e kanë traditë të festojnë humbjet e tyre. Traditë e popullit serbë është për të festua humbjet, e ne nuk dumë që të jemi pjesë e humbjeve. Kjo që po e bënë opozita është patriotizëm i vonuar. Parulla e tyre Republikë është e gabuar dhe e vonuar, a nëse duanë që ta përdorin frazën republikë, atëher, duhet t’i rikujtojmë se kur dikush e ka dëgjuar ‘bjello dugmen’, në Jugosllavi, e kamë fjalën për Blerim Rekën, Ali Ahmeti në vitet e 81 si student ka kërkuar Republikën e Kosovës”, tha Izet Mexhiti, shef i Shtabit Zgjedhor.

LEXO EDHE:

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV

ALI AHMETI DEKOROHET DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV
BASHKË.TV