fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Mexhiti: Politikën e bëjnë numrat

Shkup, 13 shkurt 2020 – “Tanimë momentumi është pak më ndryshe, askush më nuk mund të pretendojë për vota anti-Gruevski, viti 2016 kaloi, edhe unë sulmoja politikën e tij që të vij ky moment dhe të anëtarësohemi në NATO, por sot jam shumë i interesuar që shqiptarët t’i rikthehen terenit të tyre, shqiptarët i kanë partitë e tyre, nuk ka më vend për eksperimente brenda kampusit shqiptar.

Pra, mua më intereson që të del mirë BDI, e pastaj do i analizojmë ofertat. Por ne kemi dëshmuar që nuk kemi partnerë strategjik te partitë maqedone, ne partner e kemi popullin shqiptar, dhe asnjeherë nuk kemi hyrë në qeveri si humbëse. Dënoj sjelljen e eksponentëve të VMRO për mosrespektimin e Marrëveshjes së Prespës dhe gjuhës shqipe, por dënoj edhe eksponentët e LSDM që sulmojnë Marrëveshjen e Ohrit, duke punësuar maqedon që deklarohen si shqiptarë.” – thotë Mexhiti

LEXO EDHE:

Mexhiti në bashkëbisedim me mësimdhënësit

BASHKE TV

Nuredini nga Malësia e Tetovës: Sharri shpallet park nacional, po zhvillojmë ekonominë dhe turizmin malor

BASHKE TV

Ahmeti për Zaevin: Ai bën deklarata pasi i pi 2-3 raki e pastaj kërkon falje

BASHKE TV

Komuna e Vrapçishtit: Tenderat i fiton ish e dashura/ Drejtori i kabinetit në Komunë justifikohet se po i përdorin emrin

BASHKE TV

Izet Mexhiti takon pensionistët: Nuk do të lejojmë më Shqiptarët të diskriminohen

BASHKE TV

Izet Mexhiti mirëpritet edhe në zonat më të thella të Karshiakës

BASHKE TV
BASHKË.TV