fbpx
Bashke.tv
LAJME

Mexhiti takon përfaqësuesit e OSBE/ODIHR

Drejtori i qendrës analitike “Abdilaqim Ademi”, z. Izet Mexhiti, në cilësinë e shefit të shtabit qëndror zgjedhor, realizoi takim me përfaqësuesit e OSBE / ODIHR të kryesuar nga shefja e misionit znj.Corien Jonker në Shkup për zgjedhjet presidenciale e vitit 2019, rrethi i dytë.

Gjatë takimit z. Mexhiti theksoi se zgjedhjet e rrethit të parë u organizuan në mënyrë të qetë dhe demokratike, duke theksuar se edhe kampanja për rrethin e dytë do të jetë poashtu dinjitoze dhe demokratike, gjithmonë duke i’u referuar vlerave evropiane.

Bashkimi Demokratik për Integrim në vazhdimsi angazhohet për mbajtjen e zgjedhjeve të drejta dhe demokratike, si edhe për rolin e rëndësishëm që misioni mbikëqyrës i OSBE/ODIHR e ka në monitorimin.

Përfaqësuesit e OSBE/ODIHR paralajmëruan se do të vazhdojnë ta ndjekin me vëmendje procesin për rrethin e dytë dhe ditën e zgjedhjeve.

Për më shumë ndiq linkun:

Publiée par Qendra Analitike "Abdilaqim Ademi" sur Jeudi 25 avril 2019

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: Prej sot rruga Jadranska Magistralla e njohur edhe si Kaçaniçki Pat, riemërtohet në rruga Hasan Prishtina!

BASHKE TV

Pyetje deputetësh/ Mexhiti: Ja 3 pyetjet e mia që ia parashtrova ekzekutivit të BDI-së

BASHKE TV

Bekim Rexhepi: Përfundoi ekspropriimi i pronave në autostradën Shkup-Bllacë

BASHKE TV

ALI AHMETI DHE HYDAJET HYSENI DY SEKRETARËT ORGANIZATIV MË TË MËDHENJ TË LËVIZJES

BASHKE TV

ALI AHMETI DOCTOR HONORIS CAUSA I UNIVERSITETIT TË TETOVËS

BASHKE TV

ALI AHMETI FIGURË UNIKALE E KOMBIT

BASHKE TV
BASHKË.TV