fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Milot Rashica tregon se kujt ia dedikoi dy golat e sotëm

Milot Rashica është i lumtur me golat dhe fitoren e Werder Bremen 3-2 ndaj Wolfsburg, që i dha fund ecurisë tetë ndeshje pa fitore.

Ylli kosovar realizoi dy gola, mjaftueshëm që t’i sigurojë skuadrës së tij tre pikë mjaft të rëndësishme.
Rashica festoi duke bërë simbolin e shqiptarve ‘shqiponjën’ në të dyja raste dhe tani ai ka zbuluar se golat e sotëm i dedikohen viktimave të tërmetit në Shqipëri.

22-vjeçari ka reaguar përmes rrjeteve sociale duke shkruajtur: ”Për Shqipërinë”.
Futbollisti vushtrias ka shënuar deri më tani gjashtë gola në Bundesligë.

LEXO EDHE:

Elezi: Nga 6-8 dhjetori, panairi “Blej shtëpi, blej banesë “, projekti vazhdon edhe vitin e ardhshëm!

BASHKE TV

Ministri Bekteshi: Politikat ekonomike të Qeverisë së Republikës së Maqedonisë së Veriut vazhdojnë të japin rezultate

BASHKE TV

Ministri Ademi pjesëmarrës në Simpoziumin për Drejtorë të Shkollave në Budva

BASHKE TV

Shqipëria merr Presidencën e OSBE-së, Rama: Hap historik

BASHKE TV

Timonie takoi Deharin, diskutohet bashkëpunimi në të ardhmen

BASHKE TV

Ali Ahmeti takon ambasadorin gjerman, Tomas Gerberih: BDI po ripërtërihet

BASHKE TV
BASHKË.TV