fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ministri Ademi mori pjesë në Panairin për studime në Francë!

Ministri i Arsimit dhe Shkencës, Arbër Ademi dhe ambasadori francez në Republikën e Maqedonisë së Veriut, Kristijan Timonie, sot morën pjesë në hapjen solemne të Panairit për studime në Francë, Panair i cili organizohet për të 12-in vit me radhë.

Ademi para të pranishmëve deklaroi se ndihet i nderuar që, sikurse vitin e kaluar edhe këtë vit kishte rastin të marrë pjesë në hapjen solemne të këtij Panairi.

Ai gjithashtu vlerësoi lartë standartin e lartë dhe kualitativ për studime dhe banim që e ofron Franca për studentët, duke theksuar se shumë universitete franceze vazhdimisht radhiten në listën 100 universiteteve më të mira në botë

Ministri Arbër Ademi, gjithashtu deklaroi se shpreson që ky Panair të jetë pika lidhëse e shumë institucioneve të larta arsimore të vendit tonë me ato franceze.

Për më shumë ndiq linkun:

Ndihem i nderuar që, përsëri këtë vit, kisha rastin të marrë pjesë në hapjen solemne të Panairit për studime në Francë,…

Publiée par Arbër Ademi sur Jeudi 31 octobre 2019

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV