fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Ministri Ademi pjesëmarrës në Simpoziumin për Drejtorë të Shkollave në Budva

“Sot, së bashku me kolegë nga rajoni, marr pjesë në Simpoziumin për Drejtorë të Shkollave në Budva, ku diskutojmë për trendet dhe vizionet në sistemet tona arsimore.

Arsimi është hallka kryesore e çdo shteti.

Në Simpozium theksova rëndësinë e arsimit në vendin tonë, si dhe reformat për të cilat po punojmë në mënyrë aktive në periudhën e kaluar në arsimin fillor, karrierën dhe zhvillimin profesional të mësuesve dhe bashkëpuntorëve profesional, rritjen e pagave në arsim si dhe investimet në arsimin e mesëm profesional.” – thotë Ademi

Për më shumë ndiq linkun:

Sot, së bashku me kolegë nga rajoni, marr pjesë në Simpoziumin për Drejtorë të Shkollave në Budva, ku diskutojmë për…

Publiée par Arbër Ademi sur Vendredi 6 décembre 2019

LEXO EDHE:

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

BASHKE TV

Avziu: Në seancën e sotme të Kuvendit të RMV-së u miratua Ligji për nëpunësit administrativ

BASHKE TV

Zëvendësministri Maksuti: Sot ditë e mbarë për shumë arritje

BASHKE TV

Zëvendësministri Maksuti: Sot ditë e mbarë për shumë arritje

BASHKE TV

Zëvendësministri Maksuti: Sot ditë e mbarë për shumë arritje!

BASHKE TV

Ministri Ademi mirëpret përfaqësuesit e Unionit të Nxënësve të shkollave të mesme

BASHKE TV
BASHKË.TV