fbpx
Bashke.tv
Aktualitet ARSIMI LAJME

Ministri Ademi realizon takim me përfaqësuesit e Sindikatës së Pavarur Akademike

“Sot në takimin me përfaqësuesit e Sindikatës së Pavarur Akademike diskutuam shumë çështje në interes të mbarëvajtjes së veprimtarisë shkencore dhe asaj të arsimit të lartë.

Bashkërisht do të punojmë në sjelljen sa më të shpejtë të Marrëveshjes kolektive për arsim të lartë dhe shkencë, stimulimin e punësimeve të kuadrit të ri shkencor nëpër universitete, përkrahje në formimin sa më të shpejte të organeve dhe trupave për sigurimin, vlerësimin, zhvillimin dhe përparimin e cilësisë në arsimin e lartë dhe çështje të tjera në interes të avancimit të veprimtarisë shkencore-arsimore.

Sindikatat janë partnerë të Ministrisë së Arsimit dhe Shkencës në rrugëtimin tonë të përbashkët drejtë një të ardhme më të mirë në sferën e arsimit të lartë.” – thotë Ademi

Për më shumë ndiq linkun:

Sot në takimin me përfaqësuesit e Sindikatës së Pavarur Akademike diskutuam shumë çështje në interes të mbarëvajtjes së…

Publiée par Arbër Ademi sur Mardi 29 octobre 2019

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV