fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Miqësorja e solidaritetit, FSHF zbulon emrat e disa prej yjeve

Yjet historikë të kombëtareve të Shqipërisë, Italisë, Greqisë dhe Turqisë do të zbresin në fushën e “Air Albania Stadium” në datë 10 janar. Ky festival i futbollit me emrat e njohur të katër kombëtarëve, siç janë Zambrota e Perrota, Kampionë të Botës në 2006, apo Hasan Şaş i cili ishte një nga liderët e Turqisë në Botërorin e vitit 2002, shkruan FSHF.

Në këtë ndeshje do të marrin pjesë edhe fqinjët grekë, të cilët fituan Kampionatin Europian në vitin 2004 nën dirigjimin e Karagunis, thuhet në njoftimin e bërë, ndërkohë që theksohet se të ardhurat nga biletat e kësaj ndeshjeje do të shkojnë për familjet e prekura nga tërmeti i 26 nëntorit.

FSHF do ta mbështesë këtë aktivitet, ndërkohë që nismëtare është Sindikata e Futbollistëve, me në krye Andi Lilën. Veçse do të luhet një ndeshje futbolli, do të ketë edhe spektakël me këngëtarë të ndryshëm të muzikës shqiptare.

LEXO EDHE:

Lidhja hekurudhore mes Maqedonisë së Veriut dhe Shqipërisë, prioritet i dy shteteve

BASHKE TV

Nis asfaltimi në Komunën e Dollnenit, Zhitoshë -Llazhan. Memeti premton edhe në komunat tjera shqiptare

BASHKE TV

Zyrtare, dhënja e lejes për përdorim të Teatrit Shqipëtar

BASHKE TV

Mexhiti: Dy deputetët e infektuar me COVID-19 do të ushtrojnë detyrën e tyre në mënyre onlinë

BASHKE TV

Sylejmani: 1 tetorin 1997 nuk duhet ta nderojnë vetëm ata që e organizuan dhe e udhëhoqën

BASHKE TV

Festim Halili paralajmëron ndërtimin e hekurudhës deri në Aeroportin e Shkupit

BASHKE TV
BASHKË.TV