fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në mbarë vendin do të jetë i ndryshueshëm dhe me vranësira, paradite me reshje të kohëpaskohshme kryesisht me borë. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizë prej minus dy deri katër gradë, ndërsa e ditës do të lëvizë prej dy deri në 11 gradë.

Në Shkup do të mbajë mot i ndryshueshëm, paradite me reshje të kohëpaskohshme të shiut, në zonat malore borë. Do të fryjë erë e lehtë deri në mesatare nga drejtimi verilindor.

Temperatura e mëngjesit do të arrijë deri në një gradë, ndërsa e ditës do të arrijë deri në shtatë gradë.

Të premten do të përqendrohet mot i ndryshueshëm me reshje të kohëpaskohshme, të cilat për shkak të ngrohjes, do të jenë kryesisht me shi. Stabilizim kalimtar të motit pritet gjatë fundjavës.

LEXO EDHE:

Mexhiti pyet si nuk u gjet një shqiptar në 100 vite për t’u bërë kryeministër i Maqedonisë?

BASHKE TV

Dr. Florin Besimi: BDI mban fjalën, Koha për Kryeministrin shqiptar!

BASHKE TV

Bashkimi Evropian dhuroi produkte për mbrojte nga koronavirusi për Komunën e Kërçovës

BASHKE TV

Bajram Rexhepi: I dalim zot rrugës Tetovë-Prizren

BASHKE TV

Xhaferi: Kërçova si qytet model për bashkëjetesë do ta mbështet idenë për kryeministër shqiptar

BASHKE TV

Ali Ahmeti për Osman Zhitinë: Burra si ti i kanë hije Kosovës

BASHKE TV
BASHKË.TV