fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti sot do të jetë me vranësira dhe me reshje të përkohshme të shiut të cilat gjatë ditës do të ndërpriten. Do të fryjë erë përkohësisht e përforcuar nga drejtimi verilindor.

Temperatura gjatë mëngjesit do të lëvizë prej dy deri në tetë gradë celsius, ndërsa temperatura e ditës prej tetë deri në 14 gradë celsius.

Në Shkup moti do të jetë i njëjtë, me vranësira dhe me reshje të përkohshme ndërsa temperatura maksimale do të arrijë 12 gradë celsius.

Nga dita e hënë moti do të jetë stabil me temperatura të ulëta të mëngjesit, ndërsa gjatë ditës temperaturat do të jenë në rritje.

LEXO EDHE:

MMJPH: Të ruajmë biodiversitetin dhe ekosistemet natyrore në mënyrë që ata të na mbrojnë neve

BASHKE TV

Taravari e mbron Mickovskin

BASHKE TV

Maqedonasit lavdërojnë Taravarin pasi i ofendoi shqiptarët: ”Браво Таравари”

BASHKE TV

MBPEU: Bujqëve, të cilëve u është dhënë leje lëvizjeje me vulën “e përhershme” vazhdojnë të vlejnë edhe për këtë fundjavë të vazhduar karantine

BASHKE TV

BDI: Respektoni masat, shëndeti në rend të parë

BASHKE TV

BDI – Gostivar dënon ashpër shpifjet e Taravarit që ua bëri pronarëve të lokaleve dhe qytetarëve shqiptarë

BASHKE TV
BASHKË.TV