fbpx
Bashke.tv
Aktualitet LAJME

Moti sot në Maqedoninë e Veriut

Moti në Republikën e Maqedonisë së Veriut do të jetë kryesisht i vranët dhe më i ftohtë me reshje lokale të shiut, veçanërisht në pjesët juglindore. Do të fryjë erë mesatare veriore.

Temperatura e mëngjesit do të lëviz prej katër deri në 11 gradë, ndërsa ajo ditore prej 11 deri në 15 gradë.

Në Shkup do të ketë kryesisht mot me vranësira dhe më i ftohtë me reshje të dobëta të shiut. Do të fryjë erë mesatare veriore. Temperatura e mëngjesit do të bie deri në gjashtë, ndërsa ajo ditore do të rritet deri në 14 gradë.

Deri të shtunën do të mbizotërojë mot kryesisht i vranët dhe më i ftohtë me reshje lokale të shiut. Nga e diela do të fryjë erë mesatare juglindore dhe do të ketë rritje të temperaturës ditore.

LEXO EDHE:

Izet Mexhiti: 10 vite nga fitorja e madhe kur Kërçova me votën e popullit përfundimisht u bë shqiptare

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Tubimi i së hënës, tubim i “artanistëve”

BASHKE TV

MEXHITI NGA TETOVA: POROSIS TALAT XHAFERIN, FATMIR BESIMIN DHE ARTAN GRUBIN, LARG DUART NGA KAZINOTË, MOS E BËNI BDI-NË ME NJOLLË

BASHKE TV

Mexhiti: Duam BDI të forcohet dhe të kthehet te baza, të kthehet te origjina, te qytetari, pa ministrat oportunistë të kryesuar nga Artan Grubi

BASHKE TV

Izet Mexhiti: Në Studeniçan po bashkohet POPULLI!

BASHKE TV

“Tërmet” në Saraj: Mbi 2 mijë pjesmarrës në tubimin e Grupit të Zjarrit

BASHKE TV
BASHKË.TV