fbpx
Bashke.tv
Aktualitet EKONOMIA LAJME

Ndahen çmimet e përgjegjësisë shoqërore, Bekteshi: Nga viti i ardhshëm masa shtesë

“Ministria e Ekonomisë tashmë për të dymbëdhjetën herë ndau Çmimet për përgjegjësisë shoqërore të ndërmarrjeve.Ministri Kreshnik Bekteshi nw rrjetin social fejsbuk shkruan se ndërmarrjet vendore po mbajnë gjithnjë e më shumë përgjegjësi shoqërore dhe investojnë në programe që janë në interes të komunitetit në tërësi.

Këtë vit, 23% e ndërmarrjeve që aplikuan për Çmimin e përgjegjësisë shoqërore janë kompani të reja, fakt ky që dëshmon edhe një herë se vetëdija e kompanive po përmirësohet. Si Ministri e Ekonomisë me Strategjinë e re të miratuar nga ana e Qeverisë, nga viti i ardhshëm do të krijojmë masa shtesë që do të inkurajojnë më shumë kompani që të investojnë në përgjegjësinë shoqërore. Urime për fituesit!” – thotë Bekteshi

LEXO EDHE:

Xhaferi porositë liderët politik: Gjeni konsensus për datën e zgjedhjeve!

BASHKE TV

ASH -AAA nuk i përfillin tetovarët, ndërsa kërkojnë vota në Tetovë

BASHKE TV

Blerim Bexheti: Të bëhen mbi 700 teste në ditë, apelojmë për kujdes nga qytetarët

BASHKE TV

Miratohet Protokolli për regjistrim në shkolla

BASHKE TV

Qytetarët edhe nesër kanë afat të konfirmojnë ose korrigjojnë paraqitjen vjetore të tatimit

BASHKE TV

Selami: Rruga Llojan-Tabanoc po bëhet realitet! Punimet vazhdojnë me dinamikë të duhur

BASHKE TV
BASHKË.TV